Steyr RSO / ADW Model / Front wschodni

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
JaCkyL
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Steyr RSO / ADW Model / Front wschodni

Post autor: JaCkyL » 11 marca 2009, 18:32

Witam :)
Przez ostatnie 2 miesiące dłubałem sobie przy modelu Steyr RSO z ADW Model. Jak tylko zobaczyłem zapowiedź tego modelu, wiedziałem że musze go mieć na półce. Udało się - model skończony :D

Miała być normalna pełno wymiarowa relacja, ale tak się rozpędziłem, że zanim zrobiłem jakiekolwiek zdjęcie miałem już gotowy cały kadłub i podwozie, więc jest tylko galeria.

Obrazek

Sama wycinanka prezentuje się całkiem przyzwoicie, nie jest przesadnie rozbudowana - w sam raz dla początkującego pancerniaka jak ja. Nie obyło się bez kilku drobnych błędów, ale łatwych do naprawienia. Najpoważniejszym jest za szerokie koło napędowe, które nie pasuje do gąsienicy. Trzeba zwęzić wewnętrzny pierścień o ok. 3 mm.

Wraz z modelem zakupiłem laserowe detale (śrubki, siateczka) oraz laserowe gąsienice produkcji Answer (nikt inny nie robi do RSO, a szkoda...). Z gąsienicami właśnie miałem najwięcej problemów, ciężko je założyć na koła zębate, mimo piłowania zębów i samych ogniw i tak gąski wg mnie są najsłabszym elementem mojego modelu. Drugi raz miałem doczynienia z gąsienicami łączonymi na styk i drugi raz to był koszmar, nigdy więcej. Niestety - tanie mięso psy jedzą...

Pierwszy raz pobawiłem się w brudzenie wycinanki bez malowania całości. Zastosowałem suche pastele, washe i filtry znane modelarzom plastikowym. Odrobina chęci i wiele technik z modelarstwa plastikowego można z powodzeniem zastosować w kartonach. Na pewno będę jeszcze testować :D

Pierwszy raz robiłem plandekę i „drewnianą” pakę, którą wykonałem z balsy 1mm. Plandeka to kawałek jakiegoś starego prześcieradła, próbowałem z chusteczką higieniczną, ale to nie było to. Na pace umieściłem beczki oraz kanistry zapożyczone z Bergepanther z AH.

Kolejny debiut w tym modelu to podstawka – wykonana najprostszymi dostępnymi sposobami. Podstawa to dekielek z puszki szpachli samochodowej, gleba to mieszanka wikolu i zwykłej ziemi. Całość uzupełniłem „trawką” z mchu oraz patyczkiem i kamieniem spod bloku.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Pozdrawiam :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów Osi/Axis vehicles gallery/”