Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

Panther G / GPM + konwersje żywiczne/

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Panther G / GPM + konwersje żywiczne/

Post autor: PITERPANZER » 02 czerwca 2007, 22:43

Witajcie.
I na moją starą Panterę przyszła pora.Stała z boku i zbierała kurz ,aż coś mnie ruszyło.
Zimmerit wykonałem dawno temu,podobnie kamuflaż.Teraz doszły elementy żywiczne -wentylatory ,koła napędowe i gąsienice.Wieżyczka dowódcy także została skonwertowana w trakcie pierwszych przeróbek,ale ,że użyłem elementów z AH i King Tigera(już nie pamiętam którego) to nie uniknąłem błędu w postaci 6 peryskopów.Już nie chce mi się tego poprawiać.W stosunku do Pantery z Academy taśma gąsienicy okazała się o 3 ogniwa krótsza.Zimmerit to mieszanka szpachli Famodu i kleju Humbrol.Po nałożeniu i wyschnięciu szpachli nacięcia wykonywałem szpilką obsadzoną w nożu modelarskim.Mieszanka ta daje ciekawe możliwości ,jako ,że struktura jest dość krucha.Efekty odstrzelonego zimmeritu wyglądają tak:
:flag_gb:
Welcome!
I would like to show You rebuilt of my old GPM Panther G (yellow series).This model stayed on the side and covered dust.I used and changed some parts as a commander cupola ,driver`s and radio operator hatches from another paper model.On this model I tested new zimmerit by putty,and after new scheme painted air brush.
After long time,last week i has gone far.I use resin parts as a drive sprockets ,tracks and fun covers.I plane to use PE parts from Aber too.

Obrazek Obrazek

Cała Pantera po pomalowaniu zmieniła się radykalnie.
Panther after painting radically changed.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Do końca przebudowy zostało mi jeszcze trochę rzeczy do wykonania.
To be continue.
Ostatnio zmieniony 27 lipca 2007, 14:51 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
QN
Czołgista / Tankman

Post autor: QN » 05 czerwca 2007, 11:00

Zimmerit sympatyczny, choć może lepiej wyglądałby, gdyby był wytłaczany w mokrej szpachlówce - byłby wyraźniejszy. Chyba Mario 9 pokazywał gdzieś zimmerit robiny różnymi metodami. Najlepszy efekt uzyskiwał z wikolu zmieszanego z talkiem i tłoczonego na mokro. Taka masa stosunkowo długo schnie i pozwala na ładne ukształtowanie powierzchni. Gąski 1 klasa, ale może pokusiłbyś się o dalszy remoncik? Koła np. wyglądają biednie w porównaniu do całej reszty ;) Mam nadzieję, że to o nich pisałeś, mówiąc, że jeszcze Ci trochę zostało do końca przebudowy. Znając Ciebie, to na pewno od nowa wykonasz wszelkie detale zewnętrzne (zaczepy, narzędzia itp), i to na 99% z blachy :) .

Bardzo interesujące malowanie. To jakiś konkretny pojazd, czy "wolna twórczość"?
PZDR

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 07 czerwca 2007, 10:38

Mariusz ,jeśli chodzi o zimmerit wytłaczany na mokro ,to jest to inny wzór,próby z użyciem tamiyowskiego urządzenia pokażę wieczorem w wątku o zimmericie.
Jeśli chodzi o dalsze prace to chcę wykonać podpory błotników oraz uchwyty narzędzi z blaszki,może siatki na okrągłe wentylatory.Ponieważ kratki płyty silnikowej są do d.. to myślałem o zastosowaniu póżnych prostokątnych osłon,które były nakładane na kratki.Po prostu szkoda siatki na starutką panterę.Co do kół to sprawa wygląda najgorzej ,bo łączenia pomiędzy nimi zostały zalane Butaprenem i całość uzyskując należytą sztywność stała się nierozbieralna :'( . To co mogę i będę się starał zrobić to nity i uplastycznienie "talerzyków" z kół zewnętrznego rzędu.Całość pokryję błotem,bo szkoda mi czasu na dalszą walkę.Będzie to model 2-giego planu na dioramie,trudno ,ale tak to jest jak poprawiamy starocie.Jeśli chodzi o malowanie ,to właściwie jest to wzór ,który powstał w trakcie prób aerografu,w tle migocze jakiś tam wzorzec,ale bez szczegółowego przywołania.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 25 lipca 2007, 23:46

Zdecydowaniu nie mam weny do tego kota,ale cóż. Trochę już i tak spóżnionych fotek.
Koła poprawić mogę tylko z grubsza,a oklejanie kolejnych śrubkami nudne jak jak flaki.
I don`t have vein for this model,but well.
Some a little late pics.The road wheels i can correct just little,and glue so many bolts is boring.
Obrazek

Żywiczne wentylatory pokryte zostały siatkami z zestawu Abera,przy okazji dokonałem próbnych przymiarek siatek i grilli do modelu Pantery G z AH i...z niewielkim marginesem bezpieczeństwa mogę zeznać (przymiarka elementów odbyła się bez wycinania ich z ramki) ,że pasują bardzo dobrze.
PE grills from Aber I glued to resin fans.By the way I measure up this PE kit to Panther G from Halinski and it fit in.

Obrazek Obrazek

Obrazek

Przednie "peryskopy"z wycinanki zostały wyrwane jak chwasty,ich miejsce zastąpiły "pancerne" osłony,nad otworami które wyciąłem wcześniej.Teraz w otwory zostaną wklejone żywiczne ,a może fototrawione peryskopy.
I eliminate front periscopes from GPM ,and scratch another.To prepaired earlier wholes I plane to glue resin or metal from Aber PE kit.

Obrazek
To co widzicie na fotkach u góry ,jest już powstępnym malowaniu,a kolejnym etapem jest katorga z lutowaniem łańcuszków do stelażu na zapasowe gąsienice.
I po co mi to było?Nie mogła nadal wyglądać tak ?
All what |You see on pics above is now after first painting.Next step is soldering the chains to reserve tracks stelage.
And now the question,for what I do this face lifting?This panther was so beautiful and could stay longer.
Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 29 lipca 2007, 19:39

Walcząc z tą złośliwą materią znalazłem sposób na poprawienie wewnętrznego rzędu kół.Kolejne etapy to ogolenie ośki ze starego dekla,
nowy dekiel z AH z wyciętym środkiem ,by nic nie haczyło ,
During my "war" with Panther I `ve found the way to correct inner road wheels line.
New parts come from AH Panter,but for easier reseat I cut out center.

Obrazek
wycięty środek uformowany przy pomocy wyklętego przez Kolegów urządzonka,naklejenie śrubek,
New center is covered by paper meniscus lid,done by this useful tool
Obrazek
wstępne malowanie.
Prepainting
Obrazek

Dziś przetestowałem sposób na śrubki z Draf by uciec od efektu obserwowanego na zdjęciach w zbliżeniu.Widać tu każdy kłaczek i rozdwojenie papieru.Test polegał na nasączeniu ramki z kartonowymi śrubami super glue od strony "wewnętrznej".Efekt wydaję się być raczej pozytywny porównując jakość śrubek na deklach i na zewnętrznym pierścieniu koła nośnego.
Przy okazji dodałem poręcz dowódcy by miał się czego trzymać.
Today I tested new screws from Draf Model,and I find the way to run away negative effect visible on pics (You see paper duality and flocks).Positive effect gives for me dripped by Cjano-acril (CA)glue =Superglue.The diffence You can see on some wheels.By the way i finish commander cupola.Now he can hold on.
Obrazek Obrazek

Na koniec pomalowane wentylatory(O mały włos nie pociąłem dziś płyty silnikowej ,by jednak ją poprawić,ale obiecuję sobie ,że tego nie zrobię)
I painted Fans covers too.(I was within an inch of cut out engine deck,for correct them ,but
I promise myself never do this.)
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 sierpnia 2007, 12:10 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 01 sierpnia 2007, 11:40

Czy ktoś tu jeszcze zagląda jak pastwię się nad staruszką?
Tak i oto lewa strona skończona.Wszystkie dekielki i śruby wklejone z wyjątkiem śrub w wewnętrznym rzędzie kół nośnych.Zaoszczędziłem tu ,bo założyłem ,że i tak wszystko spowije warstwa błota.
Somebody visits my relation?
The left site is ready.All screws and meniscus lids glued exception inner road wheels line,because I decide to cover all by mud .

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wszystko pomalowane H93 i H116,następnie nie wiem po co przetarte H53 i zabrudzone pomyjami H33 (i tak teraz wszystko zniknęło pod błotem).
A teraz kolejny patent ,który cieszy mnie od jakiegoś czasu-błoto w spary`u.
Naniosłem je na koła ,szczególnie na wewnętrzny rząd i na wannę.Nadmiar pościerałem pędzelkiem.
All painted by H93 and H116,next weathered by dry brush H53 and H33 solution.
My next toy is spray- mud .I put them on road wheels and chassi.Mud overflow eliminatedby brush.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na koniec nie mogłem sobie odmówić założenia gąsienicy i ustawienia małej scenki,sorry ,ale było to silniejsze.
To the end ,sorry ,it was stronger then me.I put track and add figures.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kwiatek
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Kwiatek » 01 sierpnia 2007, 13:44

Wygląda naprawdę ciekawie ta 'modernizacja' Panterki.
Ukończone: T-40
Robione: T-26, Przodek
Planowane: także na "T", także radzieckie

Awatar użytkownika
Tomasz K
Czołgista / Tankman

Post autor: Tomasz K » 05 sierpnia 2007, 09:31

Świetne ! Do tego żywica pozwala nieco czasu zaoszczędzić :)
Ukończony Kubelwagen , po za klejeniem ... www.sabbstone.digart.pl/digarty/

Pozdrawiam !
Tomasz K vel The End

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 25 sierpnia 2007, 22:28

Jeszcze przed urlopem zrobiłem próbne podpory błotników wzorując się na blaszce Abera,ale okazało się ,że same błotniki mają złe wymiary.
Before my vacation I had done side fenders supports based on PE Aber kit ,but later it proves that all fenders have wrong diameter.
Obrazek Obrazek

Było to tylko kwestią czasu.....Usunąłem błotniki z wycinanki i użyłem błotników również wzorowanych na blaszce Abera.
It was sure that .....I removed oryginal fenders and used fenders based on Aber PE kit too.

Obrazek
Zdecydowałem ,że różnicę długości skoryguję na ostatnim elemencie ,w ten sposób będę mógł założyć ekrany takie jak w zestawie Abera.
Tu na zdjęciu plastikowa pantera Academy z błotnikami i ekranami Abera.
I decide ,to correct the diameter difference on the last section.This way it `ll be possible to use skirts /Schurtzen/ like in Aber PE kit .This way all is compatibile.
On the pic below plastic Panther G from Academy with Aber`s fenders and skirts.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 29 sierpnia 2007, 20:39

Nowe błotniki już na miejscu.
New fenders on the tank
Obrazek Obrazek Obrazek

Wywierciłem w błotnikach otwory ,będą służyły do centrowania podpór.
I drill wholes in fenders ,they will usefull to middle the fenders supports .
Obrazek

Same podpory wycięte w 2D i 3D.Otwory wybijałem wybijakiem,nastepnie nasączyłem brzegi super Glue.Teraz jeszcze tylko poprawka wiertłem i powędrują na swoje miejsce.
Fenders supports at 2D and 3D.Small holes made by cave-tool,and drip CA glue.Now just correct hole by bit(borer) and I can fix all together.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Czołgista / Tankman

Post autor: Mariusz Kita » 29 sierpnia 2007, 21:01

Ladny model z tego się zrobił,a ja swoją Panterę z GPM-u skasowałem,bo wyszła mi bardzo paskudnie

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 29 sierpnia 2007, 21:04

Dzięki Mariusz,ale to jeszce długa droga.Traktuję to jako poligon i marzę o końcu tej nierównej walki z kartonową materią.
Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 30 sierpnia 2007, 22:48

Prawa strona po wstępnym malowaniu.
Right side after pre -painting

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 03 września 2007, 22:24

Dziś kontynuowałem prace nad tym przebrzydłym kotem i im bliżej końca, tym boleśniej doskwiera mi dylemat związany z wadliwą płytą silnikową.Ponowne jej wycięcie wraz z żaluzjami ,a teraz nasączone to wszystko jest cjanoakrylem ,może zakończyć się zniszczeniem pancerza bocznego,a więc i zimmeritu. Zrobiłem nawet przymiarkę płyty z AH ,ale ...... Myślałem nad dodatkowymi żaluzjami zakładanymi pod koniec wojny.
Poradźcie coś Koledzy m ą d r e g o ,a nie wymagającego kolejnej szerokiej operacji :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Obrazek

Awatar użytkownika
KrzysztofW
Czołgista / Tankman

Post autor: KrzysztofW » 04 września 2007, 13:05

Spokojnie, nie popadaj w zniechęcenie :wink:
Pancerne osłony nad żaluzjami to chyba do tej wersji z zimmeritem tak średnio...
Taka dygresja ogólna, z tymi osłonami to jak z yeti, wszyscy piszą nikt nie widział... Przynajmniej ja nie widziałem zdjęcia z takimi osłonami, a trochę sie Panter naoglądałem.
Moja propozycja to taki artystyczny "pierdzielnik"
http://www.panzernet.net/panzernet/stra ... her136.htm
Przeniesienie tuby na wycior, zapasowe koło mogłoby trafić na płytę, jeszcze parę gadżetów i w sposób naturalny zakryłbyś niedoskonałości.
W razie czego gdzieś u mnie w magazunku przepastnym jest kawałek siatki który nabyłem z myślą o ekranach "Thoma", mogłyby pasować do zastosoania na żaluzjach.
Pozdrawiam
Krzysztof
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”