PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1 / Answer / front wschodni

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Re: PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1 / Answer / front wschodni

Post autor: Tommy T.B. » 23 czerwca 2020, 22:09

Masz Chłopie zdrowie i cierpliwość do tej dłubaniny... ;) :honoring:

Jestem bardzo ciekaw, jakby wyglądał ten model, gdybyś wykonał go w pełnej walorce, z malowaniem, i całym tym "brudzingiem" :Default: ? Hmmm....??

brzydal
Czołgista / Tankman

Post autor: brzydal » 24 czerwca 2020, 08:42

Tommy T.B., pełna waloryzacja i brudzenie to coś, czego nigdy nie robiłem i dopiero muszę się tego nauczyć. Pierwszy, nieśmiały krok w tym kierunku to trwająca budowa TKS-a. Już na tym etapie przekonałem się, że jest to zupełnie inne podejście do budowy modelu, poczynając od tak podstawowych rzeczy jak przygotowanie powierzchni kartonu czy kolejność klejenia elementów, a kończąc na zupełnie innym użyciu chemii modelarskiej.

Odpowiadając więc na Twoje pytanie, gdybym spróbował go malować, pewnie efekt byłby wizualnie gorszy.

Realistyczna waloryzacja wymaga jednak sporej wiedzy i dużo doświadczenia. Zanim zacznę na poważnie budować modele w ten sposób, mam zamiar poćwiczyć na modelach darmowych, ale to pieśń dalszej przyszłości. Nie sądzę również, abym kiedykolwiek całkowicie porzucił taki pseudo-standard jak przy Tygrysku, bo taka stylistyka po prostu mi się podoba.

brzydal
Czołgista / Tankman

Post autor: brzydal » 12 lipca 2020, 10:30

Ostatnio, zamiast uczciwie pracować nad modelem, dosiadłem mojego rumaka i wypuściłem się w trasę:
Obrazek
Ale już, już wracam i nadrabiam zaległości.

Ostatnie elementy filtrów powietrza, czyli okucia mocujące:
Obrazek

Powstają również boczne błotniki. Oto pierwsze cztery z ośmiu:
Obrazek

Wizjer kierowcy gotów do zamontowania:
Obrazek Obrazek Obrazek

Trwają prace nad kolejnymi, pracochłonnymi elementami - przednimi reflektorami.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Oryginalny projekt rozszerzyłem o bardziej realistyczne przednie nakładki, pokusiłem się również o wykonanie wyobleń.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 12 lipca 2020, 17:03

Lampa ok, ale podstawa ucieka od rzeczywistości. Popatrz na zdjęcia oryginału i rys. techniczne, a wyłapiesz, że pod podstawą na środku jest pusta przestrzeń.
Czy błotnikom.dorabiasz od wewnątrz wzmacnoające żeberka?
Wczesna wersja wzmocnienia przed wizjerem mechanika miała otwory, warto to skorygować.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

brzydal
Czołgista / Tankman

Post autor: brzydal » 12 lipca 2020, 18:26

PITERPANZER, lista grzechów tej podstawy lampy jest dłuższa. Jak się dobrze przypatrzeć, to dół powinien mieć kształt trapezu a nie prostokąta. Również proporcje walcowatej części środkowej są nieprawidłowe. Aby to wszystko poprawić, musiałbym wykonać całą podstawę od zera. Doszedłem do wniosku że nie warto, ten projekt od początku jest tak odległy od prawdy historycznej, że taki drobiazg mu niewiele zaszkodzi. To samo dotyczy wzmocnienia przed wizjerem.
Co do błotników, to nie wiedziałem że od spodu są jakieś żeberka. Na zdjęciach do których dotarłem ich nie widać.

Awatar użytkownika
Rzeźnik
Czołgista / Tankman

Post autor: Rzeźnik » 14 lipca 2020, 10:07

Trzeba przyznać, ze dwa kółka to zacna konkurencja i alternatywa dla dłubania w kartonie, sam czasem mam ten dylemat. A robota jak zwykle godna pochwały: równo, czystko i schludnie. Zazdroszczę i gratuluję.
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT |

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”