Renault FT-17 / Projekt własny

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Rzeźnik
Czołgista / Tankman

Re: Renault FT-17 / Projekt własny

Post autor: Rzeźnik » 07 listopada 2019, 09:23

Jarek to jest gość! Dzięki za miłe słowa Tommy.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dżem dobry!
Dziś odcinek będzie o armacie. Armata jaka jest każdy widzi - czasem strzela pociskami 37mm. Postanowiłem wydłużyć kolbę oraz osłonę. Sama osłonę wytłoczyłem, bo nie potrafiłem uzyskać zadowalającego efektu w papierze (macie jakieś patenty?). Wiem, że przetłoczenia powinny być bardziej subtelne, ale wyszło mi jak wyszło.
Obrazek
Obrazek

Następnie na tapetę poszedł mechanizm spustowy. Jak zobaczyłem wydruk, to chciało mi się płakać :( ale otarłem łzy i zacząłem dzuibać.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zastanawiam się nad pomalowaniem armaty. Jaką kolorystykę przyjąć? Wiadomo, zamek na kolor gunmetal/steel itp. ale reszta? Łoże, osłona i elementy mechanizmu spustowego? Chętnie przyjmę wszelkie sugestie.

Pozdrawiam!

PS. Cos poszło nie tak przy dodawaniu tego posta i niestety nie opublikowałem go we wtorek co miało miejsce na czarnym forum. Nadrabiam zaległości i przepraszam za dwa posty jeden po drugim.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 |
W budowie: Renault FT

Awatar użytkownika
Rzeźnik
Czołgista / Tankman

Post autor: Rzeźnik » 07 listopada 2019, 13:16

Uwaga! To drugi post dodany dziś!
Strzałeczka! Dziś pokażę historię budowy kopuły. Zaczęło się od zrobienia kopyta z kilku warstw tektury piwnej, które kilkukrotnie przeszlifowałem i impregnowałem SG na dremlu. Następnie wytłoczyłem sobie właściwy element.
Obrazek

Nóżkę tego grzybka wykonałem z ośmiu takich segmencików.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kapelusz na miejscu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i jak sobie tak popatrzyłem na to co zrobiłem, później na zdjęcia czołgu, a następnie znów na model i jeszcze raz na zdjęcia w komputrze to stwierdziłem, że nóżka jest za wysoka. Do poprawy, ale to już w następnym odcinku.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Rzeźnik
Czołgista / Tankman

Post autor: Rzeźnik » 11 listopada 2019, 14:24

Witam wszystkich ponownie.
Niby długi weekend, a czasu jak na lekarstwo. Na pewno przyczyniała się do tego Galicjada odbywająca się w Krośnie. Ale poadł już kurz, więc wrzucam małą aktualizację:

Skróciłem wieżyczkę i jest lepiej - chyba:
Obrazek

Poprzyklejałem mocowania na szekle. Widać też nieśmiałe próby nitowania kadłuba:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I jeszcze uzupełnienie armaty:
Obrazek
Obrazek

No to na dziś tyle. Pozdrawiam i zapraszam do komentowania!

Awatar użytkownika
Rzeźnik
Czołgista / Tankman

Post autor: Rzeźnik » 13 listopada 2019, 12:25

Cześć. Dla odmiany zabrałem się za wizier-właz kierowcy. Nie ma co sie rozpisywać - wszystko widać na zdjęciach. Gdzieniegdzie klej mi wypłyną ale to się usunie po podkładzie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 13 listopada 2019, 22:30

Jest git :okok:
Wiesz o co będę teraz Cię męczył?
Masz już dużo tych podzespołów więc złóż wszystko do kupy i pokaż jak się prezentuje całość ;)

Awatar użytkownika
Rzeźnik
Czołgista / Tankman

Post autor: Rzeźnik » 15 listopada 2019, 13:44

Dzięki Tommy. Daj mi chwilę dobra? Jeszcze potrzymam Cię w napięciu cobyś nie miał za dobrze. Na razie zapraszam Cie do zapoznania się z postępami prac.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzieeeeń doooobry!
Małe malowanko się odbyło. A armata została wstępnie waschowana i obita. Teraz przystępuje do usuwania paproszków i innych niedoskonałości, później brudzenie i niszczenie. A oto kilka fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”