Forum index Modele Broni Pancernej
II wojny swiatowej w skali 1 - 25/ 1-25 SCALE ARMOR FORUM

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in  Chat

Previous topic :: Next topic
Niemiecki ciezki samochod pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).
Author Message
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Posted: 26 June 2017, 23:39   Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 232-Funk (8 Rad).

Witam wszystkich Modelarzy Pancernych!
Przedstawiam Wam pierwszy w kolejności z tych trzech modeli SdKfz wykonanych taśmowo a mianowicie pojazd SdKfz 232-Funk (8 Rad). O historii jego konstrukcji i użycia bojowego nie będę pisał bo wszystko jest na internecie i w opracowaniach książkowych.
Poniższe zdjęcia przedstawiają ukończony model SdKfz 232-Funk (8 Rad) jeszcze bez wyposażenia w liny holownicze, płachty, antenę materacową, flagę do identyfikacji dla lotnictwa, dodatkowy pancerz z przodu tzw. Zusatzpanzer, zwany przez żołnierzy Pakschutz. Pancerz ten w moim modelu jest także ściągany (wystarczy wyciągnąć dwie skrócone szpileczki od góry na końcach górnej ramy i jeden drut z boku na dole). Posiada też obracaną jak w oryginale wieżę z tą materacową anteną a z lewego boku umiejscowiłem ruchome mocowanie dla przeciwlotniczego MG34, które było w pierwszych wersjach pojazdu. Na żaluzjach silnika z tyłu znajduje się ściągane koło zapasowe. Na takie zdjęcia ukończonego w zasadzie modelu zdecydowałem się dlatego, że po założeniu np. zwiniętych plandek już niektóre szczegóły będą niewidoczne.
Model jest jeszcze przed brudzingiem, bowiem postanowiłem wreszcie po prawie 50 latach zabawy w modelarstwa spróbować tą technikę, choć bardzo się obawiałem, że zniszczę malowanie, nad którym się napracowałem, aby zrobić te "wężyki". Mój model SdKfz 232 (8 Rad )przedstawia taki pojazd w malowaniu i oznakowaniu 4 Dywizjonu Rozpoznawczego 1 Dywizji Pancernej z okresu jej stacjonowania w Grecji latem 1943 r.

, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , ,

A tu już model w całej swojej krasie z wyposażeniem, pobrudzony w miejscach gdzie osadzał się kurz, wytarty metalicznie na spawach i tam, gdzie pancerz był intensywniej eksploatowany np. butami załogi. Miłego oglądania!

, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, , , , ,
, ,
Last edited by Slawomir Bloch on 29 June 2017, 14:53; edited 1 time in total  

Borowy 
Czołgista / Tankman

Posted: 27 June 2017, 21:16   

Witam :honoring: Patrzę, patrzę, podziwiam i podziwiam ;) Wykonałeś modele jak zwykle, czyli świetnie. Brawo oklask2 <radosc> <piwko> No i powodzenia z ,,brudzingiem".

Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Posted: 27 June 2017, 21:41   

Dziękuję bardzo i miło mi to czytać smile_shock_

Tommy T.B. 
Czołgista / Tankman

Posted: 28 June 2017, 17:13   

Zgadzam się z Borowym :Default:

Bez zagłębiania się w szczegóły pełen odjazd :honoring:

Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Posted: 28 June 2017, 22:55   

Dziękuję jeszcze raz za uznanie, ale po tych bieżnikowanych kółeczkach dostałem takiej alergii na te części, :playing: że na pewien okres postanowiłem odpocząć przy prostych i gładkich kołach drezyn pancernych. :mellody2:

Tommy T.B. 
Czołgista / Tankman

Posted: 16 July 2017, 19:02   

W ramach rekompensaty, za trud włożony w budowę modelu i walkę z kołami...
zasłużone zdjęcie tygodnia :honoring:

Kordian 
Czołgista / Tankman

Posted: 22 July 2017, 21:05   

:honoring:

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum