Forum index Modele Broni Pancernej
II wojny swiatowej w skali 1 - 25/ 1-25 SCALE ARMOR FORUM

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in  Chat

Previous topic :: Next topic
Japonski schron bojowy - podstawka do Shermana
Author Message
Borowy 
Czołgista / Tankman

Posted: 22 January 2017, 18:28   Japoński schron bojowy - podstawka do Shermana

Czołgiem :honoring: Dzisiejszy wolny dzień zaowocował rozpoczęciem budowy podstawki do Shermana. Tak jak pisałem w relacji z jego budowy miałem trzy pomysły, ale wielkość podstawki zadecydowała, że będzie na niej japoński schron bojowy. Robię go na podstawie zdjęć w necie.

Tommy T.B. 
Czołgista / Tankman

Posted: 23 January 2017, 17:20   

Będę obserwował z zaciekawieniem, bo bardzo lubię takie dodatki :okok:
Jedynie co mi tu nie daje spokoju, to zakończenia belek stropowych (efekt ich cięcia)...
Na zdjęciach wygląda to troszkę nienaturalnie, w stosunku do całej reszty, ale to Ty tu jesteś specjalistą od drewna :honoring:
Stwierdzam to z własnego doświadczenia, bo nie jedno drzewo zostało "spuszczone", ale fakt faktem, piłą spalinową... :playing:

Borowy 
Czołgista / Tankman

Posted: 23 January 2017, 18:43   

Czołgiem :honoring: Tommy T.B. Faktycznie piły spalinowe ,,pracowały" już w okresie międzywojennym. Ale ten efekt na dioramie robiłem specjalnie. Chodziło mi o podcięcie drzewa piłą ręczną na około i potem żeby oszczędzić sobie piłowania, złamanie go. Sam tak dawno, dawno temu robiłem :-) Jak będzie to wszystko przybrudzone to efekt trochę się zmieni. Mam nadzieję, że na lepsze :Default:

Wojtek 
Czołgista / Tankman

Posted: 30 January 2017, 20:51   

Trochę tartaczki, trochę kłody, kilka zastrzałów i powstaje piękny bunkier.
Makieta to świetny dodatek do czołgu.
Myślę, że technika ścinki (na bobra) jak najbardziej pasuje na tamte czasy i warunki.

Borowy 
Czołgista / Tankman

Posted: 9 February 2017, 10:16   

Czołgiem :honoring: Najpierw zaległe zdjęcia, które powinienem zamieść w tej relacji, a nie czołgu :sceptic:

Co do sugestii PITERPANZER-a (w relacji Shermana), że ziemia może być zbyt gruboziarnista. Powiem tak - miałem problem z tym, bo na zdjęciach z tamtego regionu walk widać glebę od tak ,,miałkiej" jak mąka, aż po składającą się w dużej części z kilkucentymetrowych kamieni. Moje wątpliwości dotyczyły także koloru gleby. Na kolorowych zdjęciach (oczywiście w większości nowszych niż z II WŚ) gleba jest od koloru jasnego beżu (na plażach np.) poprzez różne brązy, a na szarej, aż do prawie czarnej skończywszy. Wybrałem taki wariant jak widać. Może dobrze zrobiłem, a może nie :/ ale już nie będę nic kombinował :Default:

A teraz już aktualizacja. Rozpoczęły się prace ogrodnicze ;) na podstawce. To co miałem gotowe, czyli zasuszone żywe rośliny i zabarwione włosy z pędzla poszło na pierwszy ogień. Na to przyjdą już papierowe rośliny lub ich części, które aktualnie rozpocząłem robić.

Tommy T.B. 
Czołgista / Tankman

Posted: 9 February 2017, 19:14   

Powiem krótko...
Nie ma co rozdrabniać gó..na na drobne, bo podstawka jest wyrąbana w kosmos i na pewno nie jeden z nas chciałby dostać takiego gotowca,
a w najlepszym wypadku umieć zbudować samemu takie cudeńko oklask2

Borowy 
Czołgista / Tankman

Posted: 13 February 2017, 12:43   

Czołgiem :honoring: Cieszę się, że podstawka się podoba :mrgreen: . No i jest już skończona. Własnej ,,produkcji" są tylko liście palm. Po namyśle (krótkim :mrgreen: ) postanowiłem nie walić więcej roślin, żeby nie zasłaniać czołgu.

PITERPANZER 
Site Admin

Posted: 13 February 2017, 20:24   

W galerii końcowej dostrzegłem "zmiażdzone" gąsienicami czołgu rośliny i ta logiczna zależność bardzo mi się spodobała.
Teraz jednak, gdy pokazujesz ostatnie zdjęcia dioramy, bez wozu, czuję pewien niedosyt konsekwencji.
Proponuję posadź trochę kępek traw pomiędzy śladami gąsienic, tak by czołg mógł je brzuchem "przygnieść".
Wtedy będziesz bardziej konsekwentny niż Mistrzowie dioram ;-) i palma pierwszeństwa jest Twoja.

Borowy 
Czołgista / Tankman

Posted: 14 February 2017, 20:50   

Czołgiem :honoring: Piotrze, czy teraz lepiej wygląda ? Bo jakby miało być więcej to muszę kupić pędzel, żeby go oskubać :mrgreen: No i widać, że tylne lampy przemalowałem tak jak mi napisałeś. Za co oczywiście dziękuję.

Last edited by Borowy on 15 February 2017, 16:27; edited 1 time in total  

PITERPANZER 
Site Admin

Posted: 15 February 2017, 08:37   

A gdzie są te zdjęcia które mam zobaczyć?

Borowy 
Czołgista / Tankman

Posted: 15 February 2017, 16:29   

Czołgiem :honoring: Przepraszam Piotrze, starość nie radość :oops: a ze sklerozą to już całkiem klapa ;) Już dodałem zdjęcia.

PITERPANZER 
Site Admin

Posted: 15 February 2017, 18:37   

I o tym myślałem pisząc o konsekwencji, tylko czy może ona być "bogatsza"?
Jeszcze ze 2 - 3 kępki bym "zasadził" niekoniecznie wszystkie tak wysokie, może jakąś statystycznie rozjechaną gąsienicą?
Przy okazji jest taki nowy specyfik, błoto z trawą, które możesz na gąsienice nakładać, ale nie wiem, czy tu by znalazł zastosowania, ze względu na ziarnistość podłoża.

Borowy 
Czołgista / Tankman

Posted: 16 February 2017, 08:54   

Czołgiem :honoring: Zawsze wychodziłem dobrze na Twoich radach :okok: to ,,dosadzę" trochę trawy.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Visitor Map