Sdkfz 173 Jagdpanther / scratch /

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 18 marca 2017, 18:38

Długo każesz czekać, za długo :evil:
Już jest mocarnie , a będzie jak zwykle.
Trochę paprochów wypatrzyłem, ale jak Humbrole wyschnął to spokojnie sztywnym pędzlem je usuniesz :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 18 marca 2017, 18:39 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 19 marca 2017, 11:19

Długo, nie długo, ale na takie efekty warto zaczekać :Default:
Pięknie to wygląda :okok:

Waldku, wiem, że to jeszcze nie koniec malowania, ale czy będziesz jeszcze malował białe pasy przejściowe na Rotbraun RAL 8012?

Pozdrawiam i czekam cierpliwie na galerię końcową :Default:

Vivaldi
Czołgista / Tankman

Sdkfz 173 Jagdpanther

Post autor: Vivaldi » 19 marca 2017, 18:34

Tommy - będę malował te białe nieregularne pasy. Ale dopiero praaawie pod koniec . Kupiłem sobie białą zmywalną farbę akrylową Ammo Mig i chcę ją tutaj zastosować.

Pozdrawiam
TIGER42

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 21 marca 2017, 15:54

Witam :honoring: Już teraz wygląda wspaniale, a co dopiero jak będzie skończony !
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Vivaldi
Czołgista / Tankman

Sdkfz 173 Jagdpanther

Post autor: Vivaldi » 25 marca 2017, 20:26

Witam

Prezentuję kilka zdjęć z moich "zmagań" z malowaniem modelu Jagdpantery. Na początek poszły filtry, wasche. Jednolite barwy przetarłem dosyć sztywnym pędzlem , tzw. "szczeciniakiem". Usunąłem paprochy (ukłon w stronę Piotra) i przy okazji doskonale zmiękczyłem granice Dunkelgelb i Rotbraun.Klasycznymi farbami olejnymi rozjaśnilem partie obu kolorów.Troszkę plamek, kreseczek, punkcików , w ruch poszedł zwykły wkład ołówka o twardości 4B. Oto efekt

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz nadszedł czas na białe nieregularne pasy na kolorze Rotbraun. Zastosowałem tutaj zmywalną farbę akrylową produkcji Ammo Mig kładzioną pędzelkiem. Przyznam,że efekt nie zadowolił mnie wcale. Farba rozcierała się nieregularnie, wobec tego zacząłem ją usuwać b. delikatnie mechanicznie -ostrzem skalpela. I okazało się,że byl to dobry pomysł. Plamy zaczęły przypominać startą i wypłowiała farbę , albo wapno. Efekt prezentuję na zdjęciach poniżej, choć muszę dodać,że też nie do końca mnie usatysfakcjonował. Poprawiłem to zwykłą białą emalią matową Humbrola, położoną nieregularnie i delikatnie areografem. Starłem również białe plamy na granicy dwóch barw zostawiając śladowe ilości.I wtedy uznałem,że ten efekt jest dobry. Niestety, nie zobaczycie tego w dzisiejszej części - "zdechł" mi akumulator w aparacie fotograficznym. Ale w następnej części pokażę wynik moich działań. W sumie zostało już bardzo niewiele do zrobienia -lekkie ubłocenie gąsiennic -jak kół ( w końcu była zima, śnieg wymieszany z ziemią,mokre błoto). A propos śniegu - na fotkach zauważyć można próbkę śniegu na przednich i bocznych błotnikach. Jest to wypełniacz do żywic - Mikroballon- szklane kulki, puste wewnątrz , o średnicy chyba mikronowej ! Genialne . Soda nie umywa się do tego wcale, za gruba ! Ten śnieg położyłem tylko na próbę, bez kleju. Jednym dmuchnięciem usunąłem póżniej całą śniegową pierzynkę.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

To na dziś tyle, ciąg dalszy niebawem. Piotrze, nie będziesz długo czekać.
Pozdrawiam
TIGER42

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 25 marca 2017, 21:44

Piękna ta Jadwisia :okok:
Ciekawe kiedy u mnie ten typ wozu wyląduje na półce... ;)

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 26 marca 2017, 13:29

Bardzo mi się to podoba.
Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to wybrudzenia wymagają kraty wlotów powietrza i wnętrze wentylatorów, tam gdzie powietrze zasysało wraz kurzem.
Mógłbyś to zrobić wodną farbą w kolorze brunatnoczarnym i wepchnąć ją do wnętrza wlotów aerografem, a na koniec usunąć do odpowiedniej proporcji to co zostało na zewnątrz.
Ah, cały czas brakuje mi do Twoich modeli małych podstawek i figur. To bym im nadało życia i ostatecznego, niepodważalnego realizmu.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 26 marca 2017, 17:27

Witam. Przy następnej okazji zrób, proszę zbliżenia tego ,,śniegu". A całość wygląda świetnie.
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”