Sdkfz 251/6 Kommandowagen

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Vivaldi
Czołgista / Tankman

Sdkfz 251/6 Kommandowagen

Post autor: Vivaldi » 20 października 2018, 17:49

Witam modelarską brać na nowym wątku. Jak pisałem już wcześniej w relacji z budowy Hummelka, dziś rozpoczynam kolejną zabawę z jednym z najsłynniejszych pojazdów niemieckich z II w.św. Sdkfz 251 w wersji dowódczej (wyposażenie radiowe i charakterystyczna zewnętrzna antena ramowa .Osobisty wóz generała Heinza Guderiana z kampanii francuskiej 1940. Technologię poznaliście z moich poprzednich relacji,więc niczym nie zaskoczę.Kolejny pojazd z bogatym wnętrzem,a najbardziej urzekła mnie Enigma, która oczywiści pojawi się w moim modelu. Jak zwykle korzystam ze świetnych dokumentacji rysunkowych i fotograficznych -tu publikacji serii Panzer Tracts poświęconej wczesnym wersjom tego transportera - A, B i C. Wersja póżniejsza D jest opisana w oddzielnym zeszycie. Na początek kilka zdjęć oryginału , fajna kolorowana fotka wnętrza pojazdu z generałem i radiotelegrafistami , plan wozu w skali 1:25 (pojazd bez anteny ramowej).Rysunek samego kadłuba przedstawia wersję B. lecz ta różniła się od wersji A tylko brakiem szczelin obserwacyjnych na bokach (dla żołnierzy); oraz parę fotek pierwszych zmagań z obiektem. Na pierwszy ogień poszła rama podwozia. Nie będę bawił się w szczegóły wewnętrzne ramy, ponieważ jest zakryta od spodu przykręcanymi płytami a od góry podłogą . Ten malutki przedmiot leżący obok ramy to jest gniazdo wahaczy - zostanie skopiowane w żywicy w ilości 12 szt. na obie strony wozu.
Na dzisiaj tylko tyle, ciąg dalszy nastąpi za kilka tygodni, trzeba się rozkręcić.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Do zobaczenia
TIGER42

Vivaldi
Czołgista / Tankman

Re: Sdkfz 251/6 Kommandowagen

Post autor: Vivaldi » 28 października 2018, 16:43

Witam w kolejnej części relacji z budowy modelu Sdkfz 251/6 Kommandopanzerwagen.
Zrobiłem płyty pancerne kadłuba -część dolna i górna.Zasadniczo bryła pojazdu jest prawie gotowa,wykonana jako laminat z blaszki aluminiowej 0,2 mm oraz płytki HIPS 0,1 mm. zdjęcia pokazują obydwie skorupy oddzielnie i złożone na sucho. Brakuje jeszcze tylko tylnego panelu z dwuczęściowymi drzwiami oraz przednich bocznych paneli przy płycie nadsilnikowej. Ale te zostaną dorobione pózniej. Teraz czas na wykonanie całego wnętrza- przedziału bojowego wraz płytą oddzielającą od komory silnikowej, na której będzie deska rozdzielcza z zegarami i wskażnikami.Ławy, siedzenia dla kierowcy i pasażera oraz mnóstwo wyposażenia na bocznych ścianach przedziału. Dlatego zostawiłem obie połówki kadłuba oddzielnie -łatwiejszy montaż oraz malowanie. Na ryflowanej płycie podłogi widać przegrody dla skrzynek amunicyjnych do MG 34, które stały pod ławkami załogi. Czas na zdjęcia

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Do zobaczenia wkrótce
TIGER42

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Re: Sdkfz 251/6 Kommandowagen

Post autor: Tommy T.B. » 31 października 2018, 11:53

I kolejny obiekt moich zainteresowań wylądował na twojej macie :Default:
Wyrażam swój podziw dla Twojej ciągłej pracy i kunsztu modelarskiego.
Sklejasz modele jeden za drugim nie zwalniając tempa, a co najważniejsze, jakość i detale są na coraz wyższym poziomie oklask2

Już teraz jestem ciekaw, całego sprzętu łączności oraz sławnej Enigmy ;)
Życzę powodzenia w dalszej budowie i do usłyszenia :Default:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”