Witam

Tu możesz się przedstawić / Welcome introduce Yourself / Hier kann man sich vorstellen .

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Zbyszek001
Czołgista / Tankman

Witam

Post autor: Zbyszek001 » 05 października 2018, 12:04

Zbyszek. Z pancerką związany jestem od 1981 roku. Zacząłem jako podchorąży w WSOWP Poznań. A teraz buduje czołgi z kartonu. Wróciłem do klejenia modeli kilka lat temu. I powoli zaczynają te czołgi wyglądać lepiej. Modele buduje całkowicie waloryzowane z pełnym malowaniem. Staram się jednak budować wszystko z kartonu, łącznie z gąskami. Choć czasem używam elementów żywicznych lub z tworzywa sztucznego, jak lampy klaksony, obrysówki.
Niestety okres jakim się szczególnie interesuje to czas od 45 roku do teraz. I zasadniczo spęt używany w wojsku Polskim. Sporo jednak jednostek sprzętu służyło w okresie II wojny, a potem wcielone do LWP, używane były bardzo długo. Sądzę zatem, że czasem coś zbieżnego się nam zdarzy skleić czy pokazać. Choc jak widze niewielka zmiana jest i na forum i w sklepie, choćby BWP 1 dawno przeze mnie wyczekiwany. Z okresu II wojny mam w gablocie KV122, oraz T 34 w wersji M używanego po 65 roku, z Łódzkiej dywizji rezerwowej. Który to czołg miałem przyjemność prowadzić w 1986 roku na poligonie w Drawsku.
Aktualnie na tapecie coś nie w temacie. Model jaki dostałem w prezencie od przyjaciół w czasie gdy odchodziłem – zmieniałem firmę w jakiej pracuje. To Merkava 4. Obiecałem im, że zbuduje i się dzieje. Jednocześnie dawno zaczęty model transportera BTR 152.
Pozdrawiam całą społeczność. Może w wolnej chwili wrzucę do galerii jakieś starsze wypociny.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: PITERPANZER » 07 października 2018, 19:07

Witaj na Forum!
Jak czytam nie tylko hobby nas łączy, ale i WOSWP. Ja jeżdżę do Poznania pomalować to co duże u Tomasza w Muzeum, gdzie realizuję swoje pasje w skali 1:1.
Co do forum i sklepu to w obu miejscach znajdziesz miejsce na sprzęt współczesny, tylko dobrze poszukaj ;-)
Czy to Twojego T34-85 M2 widziałem we Wrocławiu w czasie zlotu Konradusa już w WSOWZ ?
Czekamy na relacje i galerie, działaj!
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 08 października 2018, 15:50

Panie Zbyszku, witamy na forum i czekamy na relacje, a jeszcze bardziej oczekuję galerii gotowych pojazdów :Default:
Moja propozycja, jest taka, abyś przedstawił nam kilka gotowych pojazdów w:
Galeria pojazdów wojennych używanych po II wojnie światowej lub coś współczesnego w dziale Hide Park

Z pancerno-zmecholsim pozdrowieniem
Tommy :honoring:

Zbyszek001
Czołgista / Tankman

Post autor: Zbyszek001 » 09 października 2018, 08:24

Dziękuję za przywitanie. Musze tylko przebrnąć przez sposób umieszczania zdjęć na forum.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 09 października 2018, 10:39

Najwygodniejszą i gwarantującą bezpieczenstwo zdjęć jest opłacone konto na Fotosiku.
Ja rocznie placę 47 zl i transferu nie jestem wstanie wykorzystać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 09 października 2018, 18:17

Widzę Piotr, że w końcu przekonałeś się do tego hostingu zdjęć... ;-)

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 09 października 2018, 20:47

Od dawien dawna miałem darmowe konto i zdjęcia na Fotosiku, tyle, że w epoce sprzed FB bardzo szybko doszedłem do górnego limitu transferu.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitanie / Welcome / Ausstellung”