Czolg lekki Vickers E /Model Card/ Polska-wrzesien 1939 r.

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Czolg lekki Vickers E /Model Card/ Polska-wrzesien 1939 r.

Post autor: Slawomir Bloch » 06 stycznia 2007, 17:47

Jak sobie obejrzałem wszystkie relacje Kolegów z budowy różnych pancernych modeli to normalnie załamałem się tym fantastycznie wysokim poziomem odtwarzania szczegółów, popadłem w kompleksy i doszedłem do wniosku po cóż te wszystkie zabytki ja tutaj pokazuję :?: Ale trudno com zaczął -skończyć muszę :smile:
Tym razem przedstawiam przedostatni model z "wrześniowej" części mojej kolekcji czyli lekki czołg Vickers E wykonany niecały rok po zakupie wycinanki Model Card spółki J.Oleś & B.Czyżyński.
Czołgi dwuwieżowe Vickers E w ilości 22 sztuk uzbrojone w 2 ckm Browning wz. 30, które znajdowały się w składzie dwóch samodzielnych kompanii czołgów lekkich, mimo że już przestarzałe i zużyte brały aktywny udział w walkach we wrześniu 1939 r. zadając straty najeźdźcom i dając świadectwo bohaterstwa polskich czołgistów.

Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek,

Obrazek, Obrazek, Obrazek,
Ostatnio zmieniony 18 września 2014, 17:48 przez Slawomir Bloch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

MARIUSZ
Czołgista / Tankman

Post autor: MARIUSZ » 06 stycznia 2007, 23:46

Sławku!
...i tak mi rób... :wink:
Pozdrawiam wszystkich!

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 07 stycznia 2007, 00:33

Jeśli to nie są mistrzowskie modele ,to które nimi są ?
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Czołgista / Tankman

Post autor: Mariusz Kita » 07 stycznia 2007, 12:22

NO WLASNIE !!!!

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 07 stycznia 2007, 13:21

Dzięki Wam Koledzy za miłe słowa :smile:
Podbudowaliście trochę moje ego bo faktycznie jak tak sobie pooglądałem relacje z budowy papierowej "pancerki" na Forum, te drobniutkie części, śrubeczki wycinane specjalnym nożykiem, ogniwka gąsienic no i przede wszystkim ten cały nowoczesny sprzęcik dzięki któremu tak dokładna robota jest możliwa to normalnie zwatpiłem.
Za moich czasów nie było tych wszystkich specjalistycznych narzędzi służących do takiej precyzyjnej obróbki papieru więc i osiągnięcie takiej dokładności przy pomocy nożyczek było dla mnie niemożliwe. Stąd taka smutna refleksja na temat moich modeli.
Ale wobec tego jeszcze będzie mi miło jak zechcecie oglądać moje " modelarskie zabytki".

P.S. Sławku, tak dla historyków, wpisałeś 800-setny post, brawo :!:
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

MARIUSZ
Czołgista / Tankman

Post autor: MARIUSZ » 08 stycznia 2007, 21:23

Sławku!
Ja też jestem modelarzem "starej daty" , i też przywykłem do wykonywania naszego pięknego hobby materiałami najprostrzymi , najpowszechniejszymi w naszym otoczeniu... Wyrosłem na Małych Modelarzach , pamiętam pierwsze kroki niektórych firm produkujących wycinanki ( część z nich wyrosło na potentatów, część zniknęła...).
Bardzo powoli przekonuje sie do najnowocześniejszych technik ( laserowe gąsienice , aerograf ), wobec innych pozostaję z rezerwą ( "fototrawki" ).
Ale najnowsze techniki ( w związku z powyższym) uważam za pewne pójście na skróty , maksymalne ułatwienie sobie pracy...Nie jest to nic złego , ale bardziej doceniam ogrom wkładu pracy rąk i palców...
Zatem nic sie nie przejmuj i pokazuj swoje fantastyczne prace!
Pozdrawiam wszystkich!

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 09 stycznia 2007, 18:53

To jesteśmy Mariuszu chyba rówieśnikami bo to te same czasy!! Cieszę się i jest mi też bardzo miło oraz raźniej, że takich "dziadków modelarskich" jak ja jest nieco więcej choć podobno epoka dinozaurów minęła-chyba, że to jest reaktywacja :D

A z tym wpisem Piotrze to mi się tak szczęśliwie jak zwykle przez przypadek jakoś trafiło :jocolor:
Sławomir Bloch

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Re: Czolg lekki Vickers E /Model Card/ Polska-wrzesien 1939 r.

Post autor: Slawomir Bloch » 04 listopada 2018, 17:53

Witam wszystkich w kolejnej odsłonie plenerów moich starych, ale już pobrudzonych modeli.
Jak widać tym razem po modelu prototypowego czołgu pościgowego 10TP przyszedł czas na "wrześniową nutkę", którą rozpoczynam od modelu dwu wieżowego czołgu Vickers.
Zapraszam do oglądania!

Jak to bywa w każdej sztuce na zakończenie prezentuję zdjęcie z głównymi bohaterami sesji plenerowej wraz z jej reżyserem.
Sławomir Bloch

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 05 listopada 2018, 09:09

Cudowna galeria Sławku, rewelacyjna.
Podziwiam Ciebie za nakład pracy jaki wkładasz w aranżacje tła do sesji.
Tak trzymaj, czekam na następne modele.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 07 listopada 2018, 17:39

Dziękuję bardzo Piotrze za tak cenne dla każdego twórcy jakiegokolwiek dzieła artystycznego uznanie mojej pracy, która jest o tyle wciągająca, że stanowi pewnego rodzaju zabawę. I tak jak, efekt pracy nad modelem widać dopiero po jego zakończeniu, tak efekty sesji plenerowej tak naprawdę odkrywa się w pełni po ściągnięciu z aparatu i obejrzeniu zdjęć. A prawdziwy dylemat pojawia się wtedy, gdy trzeba wybrać tych kilkanaście do zamieszczenia, gdy wszystkie fotografie wydają się fajne :mrgreen:
Sławomir Bloch

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów polskich / Polish vehicles gallery / ”