IS-2/ Modelik/ operacja berlińska.

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

IS-2/ Modelik/ operacja berlińska.

Post autor: Borowy » 04 sierpnia 2016, 09:43

Czołgiem :honoring: Korzystając z wolnego przedpołudnia i słoneczka zrobiłem sesję zdjęciową :roll: do galerii modelu. Co do samej wycinanki, to sklejało mi się ją bardzo dobrze i przyjemnie. Wszystko praktycznie bardzo ładnie pasowało. Podstawka była za to dla mnie poligonem doświadczalnym :roll: Trochę podpatrywałem wykonanie przez innych modelarzy, trochę zdjęcia autentycznych ruin i wyszło jak wyszło :sceptic: Lepiej nie umiem. Na koniec chcę podziękować za wszelkie rady, które przyczyniły się do tego, że model wygląda jak w galerii poniżej do obejrzenia której zapraszam.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Z tłem jakie będzie zamontowane w gablotce. Jak mi szklarz ją zrobi ;-)

Obrazek

I to by było na tyle. Dziękuję i do następnej relacji.
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Awatar użytkownika
QN
Czołgista / Tankman

Post autor: QN » 04 sierpnia 2016, 19:08

No i pięknie. Relacja była bardzo dobra, a model jeszcze lepszy - o dekoracji nie wspominając.

Gratuluję :attack:
PZDR

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 04 sierpnia 2016, 20:35

Gratulacje! oklask2
Piękny model i świetna podstawka, rewelacja!
Jeszcze raz gratuluję.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 05 sierpnia 2016, 08:24

Koniec wieńczy dzieło.
Z przyjemnością oglądam takie prace. Efekt doskonały.
Jeśli można się do czegoś przyczepić, to faktycznie uwaga Michała o rozbieżności w "polowym" ubłoceniu wozu, a operacją wśród ruin.
No ale mógł przecież Józef wejść z impetem z pól do miasta i wziąć go szturmem.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 05 sierpnia 2016, 13:26

Niech kto mówi co chce, ale ta diorama wymiata i nie mam żadnych zastrzeżeń.
Chciałbym chociaż w połowie osiągnąć to, co zaprezentował nam Borowy :Default:
Moje Gratulacje i czekam na kolejną Twoją relację z budowy nowego pełzacza :okok:
Pozdrawiam
Tommy

TankIndustry
Czołgista / Tankman

Post autor: TankIndustry » 06 sierpnia 2016, 07:23

Nice IS II .. Real nice ... very good work here!
TankIndustry

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 12 sierpnia 2016, 20:57

Czołgiem :honoring: Dzięki za pochlebne komentarze. Po powrocie do modelarstwa myślałem, że będę sklejał tylko modele okrętów, ale dzięki gotowym gąsienicom, czy to wycinanym laserowo, czy żywicznym, pokonałem największą przeszkodę w budowaniu modeli czołgów. Nie będę ukrywał, że pojazdy są dla mnie trochę łatwiejsze do wykonania ze względu na wielkość części. Bo i wzrok i palce już nie te co za młodu ;) No i mam możliwość budowy zróżnicowanych podstawek. Przy IS-ie skorzystałem z promocji Panzer Hobby Art dotyczącej pakietów do modeli (pakiet IS-a w promocji wykorzystałem, ale zostały jeszcze inne). A dzięki takim produktom jak http://shop.1-25saf.com/product_info.ph ... ts_id=1170 model wygląda jak wygląda, czyli o wiele lepiej niż przy wykonaniu tych części przez mnie z wycinanki :mrgreen: No i łatwiej się go mi wykonywało. Składanie tych gąsienic to pikuś przy wykonywaniu ich z wycinanki. Przy następnych modelach jeśli tylko będę miał możliwość będę korzystał z takich dobrodziejstw jak gotowe gąsienice, czy inne części.
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2016, 14:27 przez Borowy, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Vivaldi
Czołgista / Tankman

Post autor: Vivaldi » 16 października 2016, 11:14

Gratulacje za naprawdę świetnie wykonany model i podstawkę. Doskonale oddana faktura pancerza i b.dobre pomalowanie i weathering. Jest tylko jedno małe "ale - malowanie gąsiennic. Twój IS brał udział w operacji berlińskiej, a więc przeszedł cały szlak bojowy.Uwierz, gąsiennice na takim weteranie nie miałyby możliwości tak zardzewieć.Uczulam wszystkich na to nieporozumienie. Nasze modele to w większości pojazdy sprawne, z frontowym doświadczeniem. Zakurzone, poobijane, ale nie zardzewiałe,zwłaszcza na gąsiennicach. One powinny być zakurzone, ubłocone i ,co ważne -powierzchnie bezpośrednio stykające się z gruntem muszą się świecić stalą.Są dwa wyjątki -gąsiennice zapasowe,nieużywane, które długo wisiały na swoich miejscach zamocowań, oraz wraki czołgów .
Sorry za ten przydługi wpis, ale to naprawdę jedyna moja uwaga do Twojego czołgu. Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam
TIGER42

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów polskich / Polish vehicles gallery / ”