M4A4 SHERMAN VC FIREFLY / Military Model / PHA

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

M4A4 SHERMAN VC FIREFLY / Military Model / PHA

Post autor: Wojtek » 07 czerwca 2016, 20:39

Witam w galerii końcowej mojego Shermana.

Ogólnie jestem zadowolony z efektu końcowego.
Wyszło całkiem nieźle, choć po tak długim czasie budowy na dzień dzisiejszy pewne rzeczy zrobił bym troszkę inaczej.
Sporo się nauczyłem przy tym projekcie no i przede wszystkim malowanie, pierwsze w karierze to ogromna lekcja dla mnie.

Krótko o modelu to mogę powiedzieć, że nie był to prosty projekt.
Duża liczba części (głównie drobnicy) sprawia, że model jest wymagający pod względem pracochłonności i cierpliwości.
Co do opracowania to nie mam żadnych zastrzeżeń bo wszystko pięknie się kleiło i łączyło, nie zauważyłem żadnych błędów.
No i tyle w tym temacie.

Kilka słów dodam na temat dioramy bo z pośpiechu nie zrobiłem zdjęć z jej tworzenia.
Od podstaw: deska na to karton profilujący ogólny kształt podłoża, na sam wierzch poszedł gips i bardzo drobny piasek.
Wszystko pomalowane, na to poszła trawa i drzewko (gotowe materiały) całość uzupełniona pigmentem i drobnymi kamieniami.
Koniec.

Zrobiłem sporo zdjęć więc model można obejrzeć praktycznie z każdej strony.
Zdjęcia to eksperyment w plenerze, ale nie jest źle ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 08 czerwca 2016, 09:42 przez Wojtek, łącznie zmieniany 1 raz.

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 07 czerwca 2016, 20:56

Wojtku, model jest, że tak powiem za*****ty oklask2 . Podziwiałem go już we Wrocławiu, ale to jeden z tych modeli na które można patrzeć godzinami . Moje gratulacje :honoring: .

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 07 czerwca 2016, 20:57

Wojtka poznałem face to face podczas zlotu Konradusa, a wcześniej podczas kontaktów przy budowie modelu. Modelarskie Mistrzostwo na każdym kroku, a tu Gość miły i wyciszony, z pokorą do tego co zrobił.
Profesjonalista w każdym calu!
Wojtek miło było Ciebie poznać, a model, no cóż, uczta dla oczu.
Mimo, że to połowa roku myślę, że to jeden z pretendentów do modelu roku.
GRATULACJE!!

Czekam na następny projekt :attack:
Ostatnio zmieniony 07 czerwca 2016, 20:57 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 07 czerwca 2016, 22:05

Witam :honoring: Gratuluję WSPANIALE wykonanego modelu. Wspaniale pod każdym względem oklask2 Nagroda się należy <piwko> ;)
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

TankIndustry
Czołgista / Tankman

Post autor: TankIndustry » 08 czerwca 2016, 01:46

It's obvious a lot of careful and skilled work went into this ... it looks great!
Lots of extras, complex interior, 2 crew figures, weathering and wear ... this must have taken a long time to complete ... very nice model, well done!
TankIndustry

Awatar użytkownika
Arek
Czołgista / Tankman

Post autor: Arek » 08 czerwca 2016, 17:14

Zawsze mówiłem, że do tego modelarstwa trzeba mieć talent. Można być rzemieślnikiem a można i artystą. Mnie urzekł suchy liść dębu pomiędzy łopatą a kilofem.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 24 czerwca 2016, 10:56

Spóźnione, ale szczere gratulacje Wojtku!
Model jest obłędny pod każdym względem.
Jakie by człowiek zdjęcie nie odpalił, to zapiera dech w piersiach!
Mistrzostwo :honoring:

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 24 czerwca 2016, 11:22

I oczywiście zasłużone ZDJĘCIE TYGODNIA :honoring:

Vivaldi
Czołgista / Tankman

M4A4 Sherman Firefly

Post autor: Vivaldi » 26 czerwca 2016, 08:01

Moje najszczersze gratulacje . Mistrz kartonówki !
TIGER42

Awatar użytkownika
konradoo
Czołgista / Tankman

Post autor: konradoo » 17 lipca 2016, 09:41

Model w realu wygląda cudnie, oglądając relacje myślałem że powłoka farby jest zbyt gruba ale jak zobaczyłem model na żywo wszystko wygląda jak powinno. Wszystkie elementy bardzo mi sie podobały. Jedyne nad czym mógłbyś popracować to dioramka, model znacznie przewyższa ją poziomem :) ale wiem że sztukę tą opanować łatwo nie jest. Pozdrawiam i do zobaczenia w KUDOWIE :) :honoring:

Awatar użytkownika
Comjar
Czołgista / Tankman

Post autor: Comjar » 26 lipca 2016, 20:47

Rewelacja, brawo oklask2

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 17 października 2016, 19:43

Jak już pisałem szczerze gratuluję Koledze nie tylko samego modelu i dioramki, ale też inwencji twórczej we wkomponowaniu dioramy z modelem w panoramę okolicy.
Wiem, na podstawie tego, co robiłem ze swoimi modelami A9, Valentine'a i Bishopa a także z prezentowanymi na forum Konradusa modelami XVII wiecznej armaty i czołgów Saint Chamonda, Kolossala czy Fiata 2000, ile to kosztuje wysiłku, aby znaleźć odpowiednie do tego miejsce i zrobić dobre zdjęcia. Cieszę się też, że coraz więcej pancernej braci idzie w moje ślady i prezentuje swoje modelarskie dzieła nie tylko w pomieszczeniu na podstawce.
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów polskich / Polish vehicles gallery / ”