Wóz łączności Renault TSF / Projekt własny

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Jaroslav
Czołgista / Tankman

Wóz łączności Renault TSF / Projekt własny

Post autor: Jaroslav » 28 kwietnia 2016, 14:12

Tematem kolejnej galerii jest Opancerzony Wóż £ączności RENAULT TSF często błędnie nazywany "wozem dowodzenia", to oczywiście błąd. Czołgami dowodzenia były najczęściej Char Canon FT-17 uzbrojone w armaty 37mm. Ten zaś służył jedynie łączności z wyższym szczeblem dowodzenia dzięki zamontowanej radiostacji E-10ter.
Wojsko Polskie posiadało 6 maszyn tego typu, które pod koniec lat 20.tych zostały przebudowane do standardu FT-17 i uzbrojone w KM'y Hotchkiss.
Zakładając, że buduję głównie wyposażenie Wojska Polskiego wrzuciłem tą galerię tu choć teoretycznie powinna wylądować w "alianckich" Mój TSF choć bez oznaczeń, jest w domyśle polskim wozem więc tu go pozostawię ;)
Część z Was mogła się z nim już zapoznać w Inowrocławiu a kto by jeszcze miał ochotę obejrzeć finał moich kilkuletnich zmagań z materią pochodzenia roślinnego, może to zrobić właśnie tu :

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Ma co prawda trochę błędów :( Wynika to z tego, że gdy już przyleciał do nas FT z Afganistanu bym się z nim mógł podotykać to prace były już na tyle zaawansowane, że nie warto było zaczynać od początku dla tych kilku detali. Zostało więc tak jak jest i nic w nim już przerabiać nie będę.

Zdrów!
Ostatnio zmieniony 28 kwietnia 2016, 15:59 przez Jaroslav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 28 kwietnia 2016, 19:35

Witam :honoring: Mimo błędów o których piszesz, a wyłapią je tylko znawcy tematu, dla mnie jako laika model wygląda świetnie. Gratuluję.
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 30 kwietnia 2016, 09:37

Tak jak napisał Maciej, mimo błędów o których wspomniałeś, model wygląda rewelacyjnie :honoring:
Tak to już jest w naszym zakręconym świecie modelarskim, że w trakcie sklejania dostajesz w łapę nową i lepszą dokumentację, która zaczyna wywracać Ci twój model do góry nogami i to nad czym spędziłeś mnóstwo czasu okazuje się być dla Ciebie samego rażącym błędem.
Moim zdaniem przy takim stanie rzeczy, takie błędy są dopuszczalne ;)

Pozdrawiam i czekam na pełnokrwistą relację z budowy kolejnego modelu.

P.s. Jarku, daj kilka zdjęć całości modelu (z lepszym tłem ;) ), aby Twój model można było w przyszłości wrzucić na "Zdjęcie Tygodnia".

Jaroslav
Czołgista / Tankman

Post autor: Jaroslav » 30 kwietnia 2016, 21:46

Dzięki Chłopaki :)
Tomku, błędy nie są dopuszczalne... Mam świadomość że merytorycznie jest to porażka choć może i nadrabia warsztatem że tak nieskromnie powiem. Na szczęście trzeci wóz z serii, ( ten całkiem rozbebeszony ) jest na takim etapie, że da się z niego odzyskać wszystkie flaki i wmontować w nowy, poprawiony kadłub, głównie na tym mi zależy by ten wóz był maksymalnie poprawny. TSF jak i char cannon- który na dniach skończę były już zrobione na tyle, że żal było wyrzucać a dzięki nim na nowo nabrałem mocy by powrócić do tematu ;)
Jakie zdjęcie tygodnia? Jaj se nie rób przyjacielu :) Za dużo tu pięknie wykonanych sprzętów bym się śmiał porywać na coś takiego.

Zdrów!

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 01 maja 2016, 08:32

Jarosław ,model cacy, o błędach to ty wiesz i może jeszcze ten, kto wczesnowojenny sprzęt poznawał, więc :salut: słuchaj co starszy rangą zapodał. :mrgreen:
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 01 maja 2016, 11:22

PITERPANZER pisze:Jarosław ,model cacy, o błędach to ty wiesz i może jeszcze ten, kto wczesnowojenny sprzęt poznawał, więc :salut: słuchaj co starszy rangą zapodał.
Dobrze prawisz Brachu :honoring:

Piter mam go lać, czy uważasz, że te wpisy wystarczą :playing: ???
Jareczku, nie przeginaj pały i rób co mówimy, bo inaczej będzie " przyjacielski wpier...l i opr...ol " :-)

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 01 maja 2016, 13:14

Jak za 2 dni zdjęć nie da, to lej jak popadnie :attack:
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 01 maja 2016, 13:46

OK :honoring:
Damy mu czas do piątku, bo wtedy wracam z zagranicy i jak ich nie będzie, to wtedy realizujemy plan :attack:

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 22 maja 2016, 18:55

Twoje modele są bardzo fajne.Gdybym ja tak poważnie podchodził do błędów w konstrukcji modeli, to połowa z mojej kolekcji powinna wylądować na śmietniku, gdyż powstawały w okresie zanim pojawił się internet a tym samym dobry dostęp do dokumentacji.
Robimy model według tego, do czego aktualnie mamy dostęp, więc jak pojawi się jakieś tzw. światełko w tunelu przy końcu sklejania, to trudno całą pracę zdeprecjonować.
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

Jaroslav
Czołgista / Tankman

Post autor: Jaroslav » 22 maja 2016, 23:10

Sławku, dziękuję Ci bardzo za szczerą opinię. Te dwa modele z cyklu "Projekt Renault" ukończyłem tylko dlatego, że żal by było wyrzucić tyle lat pracy. Nie jestem z nich do końca dumny choć po części tak, bo po przytulankach z "afgańskim" FT w naszym Muzeum Broni Pancernej, okazało się, że część niejasności trafnie rozwiązałem w projekcie podchodząc do sprawy z założeniem: "Mamy rok 1916, technologię z tego okresu znamy, jakieś rysunki, zdjęcia i założenia też to teraz trzeba to zrobić tak, jak oni by zrobili" Arcyciekawa przygoda, polecam ;) Tak samo rysowałem Nash-Quad'a i na jego bazie wóz pancerny Jeffery-Popławko, wczuwając się w rolę projektanta z drugiej dekady XXw. Dobrze gdy ma się pod ręką specjalistów w tej branży, którzy Ci kubeł wody na łeb wyleją gdy za bardzo wyobraźnia ponosi ;) i tu ukłony dla Adama Jońcy oraz Wojtka "SAS" Cięciwy za wsparcie i cierpliwość ;) Trzeci, i ostatni epizod z tym czołgiem związany będzie, mam nadzieję, wisienką na torcie ale muszę jeszcze trochę dorosnąć do jego wykonania ;)
Pozdrawiam Cię serdecznie
Jarek
Ostatnio zmieniony 22 maja 2016, 23:11 przez Jaroslav, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów polskich / Polish vehicles gallery / ”