M8 Greyhound/Answer/12 Pułk Ułanów Podolskich Włochy 45

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

M8 Greyhound/Answer/12 Pułk Ułanów Podolskich Włochy 45

Post autor: Luzak » 01 sierpnia 2014, 17:58

Witam. Model został ukończony. Małe podsumowanie, Ogólnie model fajny + za temat model ogólnie sklejalny pomimo błędów projektowych. Podsumowując ostatni etap czyli wieżę modelu mam kilka uwag do projektanta:
1. Za krótka oklejka wieży nr.104.
2. Fatalne plany wyposażenia wieży.
3. Łuski pocisków są za długie.
Pora na fotki.

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Model nie jest idealny, ale jestem zadowolony z efektu. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 01 sierpnia 2014, 20:32 przez Luzak, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Pan Dziobak
Czołgista / Tankman

Post autor: Pan Dziobak » 01 sierpnia 2014, 19:41

Dobra robota :okok: tylko zdjęć mało :sceptic:
Pierwsza relacja i galeria oklask2 ale czekam na następne.

Sklejasz na tyle dobrze, iż powinieneś pomyśleć nad malowaniem, któregoś z następnych modeli.
Ostatnio zmieniony 01 sierpnia 2014, 19:42 przez Pan Dziobak, łącznie zmieniany 1 raz.

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Luzak » 01 sierpnia 2014, 19:56

Panie Dziobaku. Mała ilość zdjęć jest spowodowana internetem LTE z limitami (wróciłem do domu). Ten sam problem pewnie unieszkodliwi relację, a galerię mocno okroi. W malowanie próbowałem już się bawić, jeśli przeglądasz Konradusa to pewnie widziałeś moją relację z Shermana Firefly oraz niedokończoną z M4A3, ale powiem szczerze, że nie czuję się w malowaniu dość mocny, a poza tym lubie sklejać standard. :mrgreen:
Moim następnym modelem będzie Cromwell z KK, ale nie wiem czy będzie relacja.

P.S. Post wyedytowałem i poprawiłem interpunkcje. Zobacz gdzie i dlaczego, bo nie mam czasu na takie zabawy.
Ostatnio zmieniony 01 sierpnia 2014, 20:16 przez Luzak, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Pan Dziobak
Czołgista / Tankman

Post autor: Pan Dziobak » 01 sierpnia 2014, 20:39

Szczerze, to tylko kojarzyłem Twojego 234/4 Lauben.
Zajrzałem do relacji z budowy Shermana, no niestety zaliczyłeś porażkę, ale liczy się wyciągnięcie wniosków na przyszłość, to też duży plus.Takim wnioskiem, jak Sam piszesz, jest sklejanie modelu w standardzie, wspominany Lauben potwierdza słuszność wyboru.
Reasumując, "szlifuj" dalej umiejętności sklejania w standardzie, powodzenia przy Cromwellu.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 02 sierpnia 2014, 08:35

Brawo za kolejny ukończony model w standardzie, brawo za wybór polskiego tematu.
To nie Twój błąd, ale lampy amerykańskich pojazdów były z tyłu czarne/czarne i czarne/czerwone. To możesz poprawić pisakiem. Wydaje mi sie także, że lu fa Browninga 0.5 odbiegła od skali. Może warto to przeliczyć i poprawić.
Za całość gratulacje! ;)
Ostatnio zmieniony 03 sierpnia 2014, 19:43 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 03 sierpnia 2014, 19:32

I ja gratuluję pomyślnie ukończonego modelu :Default:
Pomimo kilku niedociągnięć w spasowaniu części, model wygląda całkiem zacnie ;)
Widzę, że będą z Ciebie ludzie, tylko z każdą częścią nowego modelu musisz się bardziej starać, a prześcigniesz niejednego z tego forum.
Wtedy to my, będąc już "starymi zgredami", pójdziemy na zasłużony odpoczynek i oddamy spokojnie pałeczkę świeżej krwi ;)
Powodzenia i czekamy na kolejną relację.

P.s. Popraw też proszę swoją ortografię i interpunkcję. Czas spędzony na poprawianiu postów, wolałbym poświęcić na oglądanie zdjęć ;)

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 23 września 2014, 18:48

Fajny model, też w niedalekiej przyszłości chciałbym go skleić i dodać do swoich pancernych "oponiarzy". A do tego hobby należy podchodzić na luzie, nie denerwować się postami z czasami ostrą krytyką, lub wskazówkami dawanymi w dobrej wierze, tylko robić swoje w miarę możliwości w pełni się relaksując i czerpiąc satysfakcje z kolejnych dzieł.
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów polskich / Polish vehicles gallery / ”