Polskie pływadełko PzInż.130

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

wojciechppanc
Czołgista / Tankman

Post autor: wojciechppanc » 10 lipca 2013, 20:10

Witam, przedstawiam PzInż.130, wydawnictwo Answer, skala 1:25 (na forum nie widziałem żeby się ktoś pokusił... może za prosty). Model wykonany w wariancie tzw. III - potencjalna wersja produkcyjna. Pierwszy raz robiłem naturalne brudzenia (ziemia + przyprawy) i nie wiem czy lekko nie przesadziłem... Przepraszam za jakość zdjęć, ale to wszystko co dałem wycisnąć z pożyczonego aparatu.... Pzdr

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 23 września 2014, 18:31

Ten model wykonałem w latach 80-tych ubiegłego wieku :mrgreen: z Małego Modelarza nr 9/1981 w wersji prototypowej co do uzbrojenia, czyli z działkiem 20mm. (Moja galeria jest na samym początku tej Galerii pojazdów polskich).
Dysponowałem wówczas rysunkami J. Magnuskiego kreślonymi przez A. Jońcę w skali 1:50 przedstawiającymi 4 rzuty prostokątne, parę przekrojów kadłuba oraz kilka szczegółów, a także 2 rzuty aksonometryczne pojazdu z takim właśnie uzbrojeniem, które zamieszczone zastały wraz z opisem i danymi techniczny+ 2 zdjęciami(bez uzbrojenia) w czasopiśmie Modelarz z 1965 r.(mam je jeszcze do dzisiaj w domu).
Answer wydał go powtórnie we własnym opracowaniu, a że modelik fajny to kilka osób się na niego skusiło. Gratuluję Koledze twórczości!
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

wojciechppanc
Czołgista / Tankman

Post autor: wojciechppanc » 24 września 2014, 07:48

Witam, dziękuję za opinię. Twoje modele podziwiam i oglądam wykonanie z zapartych tchem. Gdzie mi tam do Twoich wykonań.
ozdrawiam

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 24 września 2014, 13:39

Dzięki, ale i Ty nie przesadzaj z tą skromnością, bo potrafisz już fajnie brudzić modele, do czego ja się nie mogę przełamać przez 46 lat. oklask2
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów polskich / Polish vehicles gallery / ”